SHOOTING SPORTS
Independent Study Will Rowles - BLUE
Will Rowles - CHAMPION
Will Rowles - SELECTED FOR STATE FAIR
Level 1
Bretton T. Basford - BLUE Bretton T. Basford - CHAMPION
Bretton T. Basford - RES. GRAND CHAMPION Bretton T. Basford - SELECTED FOR STATE FAIR Skyler Bee - BLUE
Samuel J. Dunlavy - BLUE
Samuel J. Dunlavy - RES. CHAMPION Erika Heitkamp - BLUE
Logan McGinnis - BLUE
Adam M. Muhlenkamp - BLUE Elayna Paro - BLUE
Isaiah Riggins - BLUE Mitchell Rockwell - RED Flint J. Schmiesing - RED Level 2
Conner Benter - BLUE
Conner Benter - RES. CHAMPION Garrett Campbell - BLUE
Garrett Campbell - CHAMPION
Garrett Campbell - GRAND CHAMPION
Garrett Campbell - SELECTED FOR STATE FAIR Logann Harris - BLUE
Benjamin T. Muhlenkamp - BLUE Cody G. Richards - BLUE Jonathan Rockwell - BLUE Blayne K. Tobe - BLUE
Level 3
Kyndal Huey - BLUE
Kyndal Huey - RES. CHAMPION

SMALL ANIMALS/PETS
Level 1
Cole Robinette - BLUE Cole Robinette - HONOR
Cole Robinette - CHAMPION
Cole Robinette - GRAND CHAMPION
Level 2
Cody G. Richards - RED

SOIL & WATER CONSERVATION
Independent Study
Jonathan Miller - BLUE Jonathan Miller - HONOR Jonathan Miller - CHAMPION
Jonathan Miller - GRAND CHAMPION
Jonathan Miller - SELECTED FOR STATE FAIR
Level A
Ryler Johnson - BLUE Ryler Johnson - HONOR
Ryler Johnson - CHAMPION
Ryler Johnson - SELECTED FOR STATE FAIR Laci McGinnis - BLUE
Level B
Blake Caldwell - BLUE Blake Caldwell - HONOR
Blake Caldwell - RES. CHAMPION Logan Mcginnis - BLUE
Justice Murphy - BLUE Justice Murphy - HONOR Justice Murphy - CHAMPION
Justice Murphy - RES. GRAND CHAMPION Justice Murphy - SELECTED FOR STATE FAIR Carter J. Rockwood - BLUE
Carter J. Rockwood - HONOR Ella Roessner - BLUE
Jacob Wangler - BLUE Jacob Wangler - HONOR
Level C
Cody G. Richards - BLUE Cody G. Richards - HONOR
Cody G. Richards - CHAMPION
Cody G. Richards - SELECTED FOR STATE FAIR
Level D
Michael Denney - BLUE Michael Denney - HONOR Brian Kaufman - BLUE Brian Kaufman - HONOR
Caylen M. Rockwood - BLUE Caylen M. Rockwood - HONOR
Caylen M. Rockwood - RES. CHAMPION
SOYBEANS
Division 3
Cody G. Richards - BLUE
Cody G. Richards - CHAMPION
Division 4
Megan Johnson - BLUE Megan Johnson - CHAMPION
Division 5
Jordan Grant - BLUE Jordan Grant - CHAMPION

SPORTFISHING
Level 1
Bretton T. Basford - BLUE Bretton T. Basford - CHAMPION Dustin Harris - BLUE
Dustin Harris - RES. CHAMPION
Level 2
Dylan Harris - BLUE
Dylan Harris - RES. CHAMPION Taylor May - BLUE
Taylor May - CHAMPION

SPORTS
Advanced
Krysta Grayson - BLUE Krysta Grayson - HONOR Krysta Grayson - CHAMPION
Krysta Grayson - GRAND CHAMPION Heather Lugar - BLUE
Heather Lugar - HONOR Advanced
Hope I. Lugar - BLUE Hope I. Lugar - HONOR
Hope I. Lugar - RES. CHAMPION
Hope I. Lugar - RES. GRAND CHAMPION

TRACTOR - LAWN & GARDEN
Level A
Neil Marshall - BLUE
Neil Marshall - CHAMPION
Neil Marshall - GRAND CHAMPION
Neil Marshall - SELECTED FOR STATE FAIR

VETERINARY SCIENCE
Tiffany N. Robinette - BLUE Tiffany N. Robinette - HONOR Tiffany N. Robinette - CHAMPION
Tiffany N. Robinette - GRAND CHAMPION
Tiffany N. Robinette - SELECTED FOR STATE FAIR
Level 1
Abigail Benter - BLUE Abigail Benter - HONOR
Abigail Benter - RES. CHAMPION Courtney J. Benter - BLUE
Mitchel BRUNSWICK - BLUE
Lilly Hedges - BLUE Lilly Hedges - HONOR
Lilly Hedges - CHAMPION
Lilly Hedges - RES. GRAND CHAMPION
Lilly Hedges - SELECTED FOR STATE FAIR
Level 2
Charles E.?Brunswick - BLUE Charles E.?Brunswick - HONOR
Charles E.?Brunswick - RES. CHAMPION
Level 3
Carla D. Dick - RED Shelby L. Dick - RED
Abigail Muhlenkamp - BLUE Abigail Muhlenkamp - HONOR Abigail Muhlenkamp - CHAMPION
Abigail Muhlenkamp - SELECTED FOR STATE FAIR

WEATHER
Level 3
Tiffany N. Robinette - BLUE Tiffany N. Robinette - HONOR
Tiffany N. Robinette - RES. CHAMPION
Tiffany N. Robinette - RES. GRAND CHAMPION Ivan T. Smeltzer - BLUE
Ivan T. Smeltzer - HONOR Ivan T. Smeltzer - CHAMPION
Ivan T. Smeltzer - GRAND CHAMPION
Ivan T. Smeltzer - SELECTED FOR STATE FAIR

WILDLIFE
Level A
Neil Marshall - BLUE Neil Marshall - HONOR
Neil Marshall - CHAMPION
Neil Marshall - SELECTED FOR STATE FAIR Elayna Paro - BLUE
Elayna Paro - RES. CHAMPION
Level C
Shelby Carpenter - RED Carla D. Dick - BLUE
Carla D. Dick - RES. CHAMPION
Tiffany N. Robinette - BLUE Tiffany N. Robinette - HONOR Tiffany N. Robinette - CHAMPION
Tiffany N. Robinette - SELECTED FOR STATE FAIR Brittani Snell - BLUE
Level D
Michael Denney - RED Shelby L. Dick - BLUE Shelby L. Dick - HONOR Shelby L. Dick - CHAMPION
Shelby L. Dick - SELECTED FOR STATE FAIR

WOOD SCIENCE
Level 1
Allen J. Dues - BLUE Allen J. Dues - HONOR
Allen J. Dues - CHAMPION
Allen J. Dues - GRAND CHAMPION
Allen J. Dues - SELECTED FOR STATE FAIR
Joseph Kunk - BLUE Joseph Kunk - HONOR Wyatt E. Kunkler - BLUE Wyatt E. Kunkler - HONOR
Wyatt E. Kunkler - RES. CHAMPION
Level 2
Haley Armstrong - BLUE Haley Armstrong - HONOR
Haley Armstrong - RES. CHAMPION Victoria Kunk - BLUE
Victoria Kunk - HONOR Nicholas A. Kunkler - BLUE Nicholas A. Kunkler - HONOR
Nicholas A. Kunkler - CHAMPION
Nicholas A. Kunkler - RES. GRAND CHAMPION Nicholas A. Kunkler - SELECTED FOR STATE FAIR Ava M. Stockton - BLUE
Ava M. Stockton - HONOR
Level 3
Carla D. Dick - BLUE Carla D. Dick - HONOR
Carla D. Dick - RES. CHAMPION
Candler Hedges - BLUE Candler Hedges - HONOR Candler Hedges - CHAMPION
Candler Hedges - GRAND CHAMPION
Candler Hedges - SELECTED FOR STATE FAIR Ryan Homan - BLUE
Level 4
Tristin Kunkler - BLUE Tristin Kunkler - HONOR
Tristin Kunkler - CHAMPION
Tristin Kunkler - RES. GRAND CHAMPION Tristin Kunkler - SELECTED FOR STATE FAIR